İyi Pamuk

Evoteks Tekstil, pamuk üretiminin olumsuz çevresel etkilerini azaltmak, daha verimli pamuk üretimini sağlamak ve çalışanlara bu süreci daha az zararlı kılmak için BCI(Better Cotton Initiative) üyesi olmuştur.

İyi Pamuk kullanımı; Pamuk bitkisinin yetişmesi için kullanılan yöntemlerin zararını minimuma indirir , yetişmesi için kullanılan yöntemlerin zararını minimuma indirir, toprağı ve doğal dengeleri korur doğaya özen gösterir, iplik kalitesini ve işçi haklarını korur.

Pamuk tüketimi hızla arttıkça pamuğun çevresel etkileri daha da önem kazanmaktadır. Biz de bu konudaki hassasiyetimizle yaptığımız üretimin büyük oranında ürünlerimizdede İyi Pamuk kullanımına başlamış bulunmaktayız.

 

Geri Dönüşüm

Organik kumaş kullanılarak yaptığımız üretime ek olarak recycle kumaş kullanılarak doğaya dost ürünler üretmekteyiz.

Teknolojinin gelişmesiyle, doğallığın tüketildiği ve kaybolduğu, doğanın her geçen gün daha da kirlendiği görülmektedir. Her türlü ürünü geri dönüşüm hale getirmek artık büyük önem kazanmıştır; bu recyle iplik için de geçerlidir.

Recycle ya da diğer bir ifade ile geri kazanılmış elyaflardan kumaş imalatı, kısaca, tekstil ve konfeksiyon artıklarının toplanıp, parçalanarak tekrar elyaf haline getirilip, elde edilen bu elyafların ise yeniden iplik haline getirilip, kumaş haline dönüştürülmesiyle ekonomiye kazandırılmasıdır.

Amacımız; ürettiğimiz ürünlerin hayat döngüsü içerisinde çevreye olan zararını en aza indirmektir.

Bu yüzdende; Organik kumaş, BCI kumaş ve recyle kumaş ile yapılan üretimi destekliyor ve gerçekleştiriyoruz.